Еколого-технічний центр творчості школярів

Еколого-технічний центр творчості школярів

місто Буча,
вул. Кірова, 129,
директор Світлана ВОЛЯНСЬКА

У 1978 р., серед мальовничої місцевості, в будові колишнього дитячого садочка розпочали роботу станції юних натуралістів (СЮН) та юних техніків (СЮТ). На той час в окремих пристосованих приміщеннях працювали гуртки: авіа-, судно- та ракетомоделювання, фізико-технічний, юних зоологів та біологів.

У 1979 р. директором СЮН був призначений Геннадій Черкасов. За його керівництва розпочали ремонт та реконструкцію приміщень для гуртків, оздоблення актового залу, впорядкування території. Була збудована теплиця, закладено парк і ділянки лікарських рослин, створено «живий куточок» з акваріумами й тераріумом. Юні натуралісти брали участь в усіх основних еколого-натуралістичних заходах: «Птах року», «Посади своє дерево» та інші. У місті з’явилася інформаційно-методична еколого-натуралістична служба.

З 1986 р. директором СЮН працювала Марія Савчук. Під керівництвом Марії Іванівни були сформовані нові напрямки гурткової роботи: фітодизайн, ляльковий зоотеатр, зоологічний, хімічний, екологічний, валеологічний, фотогурток, розширено «живий куточок».

У 1980-2012 рр. ЕТЦ очолював Олександр Кривенко. Головним завданням було створення матеріальної бази гуртків, майстерень тощо. Зокрема, за цей період відкрито гуртки картингістів, інформатики та обчислювальної техніки (придбано один із перших в Ірпені КУВТ «Корвет» на 13 місць), мотосправи. У 1998 р. почав функціонувати гурток операторів колективної радіостанції та радіоконструювання, придбано радіостанцію «Ефір-М», цінну радіоапаратуру. З’явилися слюсарна та столярна майстерні з обладнанням. Створено одну з кращих у державі майстерень дизайну з усім необхідним устаткуванням (керівник гуртка В. Кравченко), яка існувала до 1994 р. Після цього почали діяти гуртки: ракето-, судно-, авіамоделювання. Гуртківці брали участь у всіх міських і обласних змаганнях (керівник О. Яковенко). Створено гурток раціоналізаторів та винахідників (очолив С. Сахаров), який постійно утримував перші та другі місця в Україні. В 1990 р. член гуртка винахідників, учень школи-інтернату Дмитро Барановський посів І місце в Україні з винахідництва й раціоналізації серед юніорів.

Учасники гуртка експериментального моделювання (керівник К. Заєць) виготовляли віндсерфінги, скутери, дельтаплани. Були створені також гуртки конструювання та моделювання одягу, художньої обробки деревини та металу, технічного моделювання (з молодшими школярами).

З 1992 р. в ЕТЦ керівником гуртка іконовишивки працює Л. Сукачова. Гурток став одним із найпопулярніших у місті серед дітей та дорослих. Малюнки теолога, професора Дмитра Блажейовського надихнули на більш творчу роботу. Переписуючись із ним (отець жив у Америці) та використовуючи його розробки вишитих ікон, гуртківці під керівництвом Людмили Сильвестрівни досягли високої майстерності. Вони брали участь у більше 30-ти заходах на рівні міста, області та України. Робота гуртка відображена у книзі Д. Блажейовського, яка видана до 2000-ліття Різдва Христового.

У 1996 р. СЮТ отримала ліцензію обласного управління освіти на роботу позашкільного закладу. У січні 1998 р. СЮТ та СЮН були реорганізовані в Ірпінський еколого-технічний центр творчості школярів (ІЕТЦ), який існує до сьогодні. Робота продовжується у напрямку збереження та розширення мережі гуртків науково-технічного та еколого-натуралістичного відділів.
Кадровий склад ІЕТЦ: С. Волянська (директор), С. Опенько (завідуюча еколого-натуралістичним відділом), О. Кривенко (завідувач науково-технічним відділом), Л. Байса (методист), В. Митянський (психолог). Для більшого охоплення і залучення дітей до гурткової роботи були створені філії ІЕТЦ в Ірпені, Ворзелі, Коцюбинському.

Звання «керівник гуртка-методист» мають: О. Кривенко, Л. Корчовна, С. Опенько.
Юні натуралісти — активні учасники міських, обласних та всеукраїнських конкурсів, акцій: «Ліси для нащадків», «Годівничка», «Юний дослідник», «Новорічна композиція», «Український сувенір», «День Землі», «Ландшафтний сад — від ідеї до втілення», «Галерея кімнатних рослин», «Парад квітів», «День юнната». З 2003 року ІЕТЦ тісно співпрацює з Ірпінським лісгоспом.

Л. Ромашко — переможець у номінації «Краща методична розробка» у рамках Всеукраїнської акції «Годівничка» 2010 р., ІІ друге місце в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу «Юний дослідник» (2010, 2012 рр.) посіла вихованка гуртка «Фітодизайн» І. Коваленко (керівник Л. Корчовна); в 2012 році стала переможницею обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Новорічна композиція».
Л. Стишак виборов ІІІ місце в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу «Галерея кімнатних рослин» (2011 р.).

Юні техніки — активні учасники міських, обласних та всеукраїнських конкурсів, виставок, а також змагань з авіамодельного спорту, початкового технічного моделювання, серед учнівської молоді з судно-модельного спорту, радіоелектронного конструювання. Діти беруть активну участь у виставках-конкурсах робіт гуртківців початкового технічного моделювання, науково-технічної творчості учнівської молоді «Наш пошук і творчість тобі, Україно».

У 2010-2012 рр. в обласних змаганнях учасники гуртка із судно-модельного спорту завоювали ІІІ місце. В обласному етапі Всеукраїнських змагань з початково-технічного моделювання — ІІ місце (2010, 2011 р.).

 • Популярні

 • Останні новини

Предложения партнеров

 • Квартира в центре Бучи
  Отличная квартира в центре города в кирпичном теплом доме. Своя скважина, парковка, двор. Рядом парк и инфраструктура. Французские окна, к
 • Квартира с ремонтом и мебелью
  Срочно продаю однокомнатную просторную квартиру в теплом заселенном доме! Свежий ремонт, большая комната - 17м2, светлая кухня На лод

Корисні посилання

 • Офіційний сайт Президента України
 • Офіційний сайт Верховної Ради України
 • Департамент освіти і науки КОДА
 • Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів
 • Електронна реєстрація в дошкільні навчальні заклади
 • Інститут інноваційних технологій і змісту освіти