Центр творчості дітей та юнацтва

Центр творчості дітей та юнацтва

селище Гостомель,
вул. Леніна, 218,
директор Ірина Луценко

До 500-річчя Гостомеля, що святкувалося восени 1994 року, було збудовано і відкрито новий навчальний заклад. Школа №13 переїхала в новобудову, а в старому приміщенні 1 квітня 1995 року, згідно з рішенням міськвиконкому, було відкрито Центр творчості дітей та юнацтва.

У 2012-2013 н. р. у цьому закладі навчалося 603 дитини (39 груп, 17 гуртків). Сьогодні тут працюють 13 основних педагогів, 1 сумісник.

Вихованці отримують освіту на базі шкіл №№13, 14, 17 (ЗШ №13 — 323 дитини, ЗШ №14 — 130, ЗШ №17 — 50, ЦТДЮ — 100).

Дирекція Центру творчості приділяє значну увагу молодим спеціалістам (О.Митяй, Р. Фурлет) з питань ведення документації та методичного забезпечення навчальної діяльності, організації роботи з підвищення кваліфікації (відповідні курси у минулому навчальному році пройшли методист І. Литвиненко, практичний психолог Н.Хожай та керівник гуртків декоративно-ужиткового напрямку О. Жовнір, якій було присвоєно звання «Керівник гуртка-методист»); з вивчення ППД (С.Небатова, Л. Осецька, Л.Мальчевський); створення проектів розвитку творчих об’єднань (гуманітарний, декоративно-вжитковий напрямки); окремих гуртків — С. Небатова, Л. Мальчевський; мультимедійних розробок з вихованцями — О. Жовнір, І. Литвиненко; створення органів дитячого самоврядування в закладі.

Особлива увага приділяється дітям з особливими потребами (таких 4), дітямсиротам, напівсиротам, позбавленим батьківського піклування.

У 2011-2012 н. р. педагогічний та дитячий колективи взяли участь у святкуванні Днів Ірпеня та Гостомеля (дитячий духовий оркестр «Фанфари», ансамблі «Веселочка», «Дударики», «Чарівна ниточка», «Намистинка», «Сувенір», «Вишиваночка»), відзначенні Дня Перемоги, етнографічних святах на честь Андрія, «Ой хто, хто Миколая любить?», новорічних та різдвяних, останньому дзвонику.

Вихованці центру є постійними учасниками міських, обласних виставок, конкурсів і фестивалів: «Скарби рідного краю», «Моя країно», «Неосяжна моя Україна», «Маленький українець», «Чиста енергія», «Український сувенір», «Космічні фантазії», «Об’єднаймося ж, брати мої!», «Дитинства пісня Великодня», «Податки очима дітей», «Обдаровані діти України», «Рефрен» та інших. Багато робіт Центру творчості відзначено на всеукраїнському рівні. Педагоги О. Жовнір, І. Литвиненко, Н. Хожай використовують сучасні методики викладання предметів. Так, О. Жовнір розробила ряд занять гуртка бісероплетіння з ультимедійним супроводом під назвою «Писанки. Різновиди писанок, їх символіка.

Оздоблення великодніх яєць бісером. Ажурна сітка». Її творчий доробок був представлений на Всеукраїнському конкурсі «Цікава школа» (у номінації «Нетрадиційне заняття гуртка»); за його результатами Оксана Миколаївна посіла І місце. Педагоги закладу беруть участь у складанні авторських та адаптованих програм, методичних посібників. Зокрема, Л. Мальчевський, Л. Осецька працюють за авторськими програ-мами, затвердженими науково-методичною радою Київського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних кадрів.

Програми гуртків сопілкарів «Дударики» (Л. Коваленко) та рукоділля «Сувенір» (О.Жовнір) проходять апробацію. Програми інших педагогів адаптовані до «Програм з позашкільної освіти». Постійно вдосконалює свій професійний рівень, впроваджуючи в практику досвід кращих психологів шкіл міста й області практичний психолог Н. Хожай. У своїй діяльності вона активно використовує мережу Internet, працює над програмами «Майбутнє починається сьогодні», «Обдарована дитина», «Програма превентивного виховання».

Педколектив закладу займається творчою, дослідно-експериментальною роботою. Зокрема, І. Литвиненко опікується темою «Формування готовності педагогічних працівників ЦТДЮ м. Ірпеня до інноваційної діяльності засобами науково-методичної роботи». Л. Коваленко та Л. Осецька займаються фольклорно-етнографічними дослідженнями «Відроджуємо спадщину». У матеріалах використовують розповіді старожилів селища Гостомель. Н. Хожай здійснює проект розвитку психологічної служби ЦТДЮ щодо роботи з обдарованими дітьми. До нього включена її власна корекційно-розвивальна програма.

Нещодавно колектив Центру творчості поповнився енергійним і завзятим педагогом-культорганізатором. Навчаючись у вузі, здобуваючи освіту на кафедрі «Психології», І. Кульбовська завоювала прихильність вихованців, батьків і педагогів. Тактовна, чуйна, ініціативна — Ірину Петрівну прекрасно знають і поважають у селищі не тільки як педагога, а й як громадського діяча (була депутатом V скликання Гостомельської селищної ради).

 • Популярні

 • Останні новини

Предложения партнеров

 • Квартира в центре Бучи
  Отличная квартира в центре города в кирпичном теплом доме. Своя скважина, парковка, двор. Рядом парк и инфраструктура. Французские окна, к
 • Квартира с ремонтом и мебелью
  Срочно продаю однокомнатную просторную квартиру в теплом заселенном доме! Свежий ремонт, большая комната - 17м2, светлая кухня На лод

Корисні посилання

 • Офіційний сайт Президента України
 • Офіційний сайт Верховної Ради України
 • Департамент освіти і науки КОДА
 • Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів
 • Електронна реєстрація в дошкільні навчальні заклади
 • Інститут інноваційних технологій і змісту освіти