Загальноосвітня школа І ступеня №11

Загальноосвітня школа І ступеня №11

селище Ворзель,
вул.Кірова,5,
директор Наталія ЛІСОВСЬКА

Найстаріший будинок селища Ворзель — приміщення школи №11. Його збудовано ще в 1827 році! Про це свідчить металева табличка, яка збереглася на фасадній стіні будівлі, що належала Першому російському страховому товариству. До революції приміщенням володів інженер цукрового заводу Сергій Івановський. Тут на той час проживала родина Білостоцьких — Марія Мельник (дівоче прізвище) працювала у нього економкою. Під час революції 1917 року Сергій Петрович виїхав за кордон і назад не повернувся.

Після революції будівлю конфіскували, а родину Білостоцьких виселили. Спочатку в ній організували агітбригадний театр, згодом — кінотеатр; протягом короткого періоду розміщувалися селищна рада та церква.
Напередодні Великої Вітчизняної війни споруду передали для навчання дітей.

Таким чином в урочищі Кичеєве з’явилася школа. Першим її директором була призначе на жінка (прізвище не залишилось в історії). Незабаром її звільнили — лише за те, що вела уроки українською. У ті часи рідна мова заборонялася, всіляко переслідувалася.

Новим директором був призначений Гуранда. Він перебував на посаді майже рік; його таємно вночі забрали з дому органи НКВС, відтоді більше ніхто не бачив.
У 1941 р., на початку війни, радянські бійці тримали оборону в лісі поблизу школи. Поранених бійців підбирала партизанка Марія Білостоцька. Їй допомагали інші жителі селища — А. Індиченко та В. Гусарова. Вони заносили їх до школи, надавали необхідну допомогу. Так з’явився в приміщенні школи військовий шпиталь. Ліжок не було, поранені лежали на підлозі. Навіть операції на ній проводили, підмостивши сіно. Замість бинтів слугували принесені людьми простирадла, рушники, шматки тканини. Ще й досі в одній кімнаті (1 клас) на стіні можна прочитати напис, зроблений кров’ю поранених бійців: «Даздравствует 25-я годовщина Великого Октября». Після війни впродовж тривалого часу завідуючою школи працювала Л. Ліщинська. Саме їй було доручено очолити групу з ліквідації безграмотності. У 1968-1986 рр. директором Кичеєвської школи працювала Надія Главняк. За її керівництва добудували нові приміщення, провели парове опалення, обладнали їдальню, підвели проточну воду. З 1948 по 1975 рр. у закладі викладало подружжя Лаптєвих — Микола Романович та Євгенія Володимирівна. З 1986 по 1996 рр. школу очолював П. Швай. У ці роки змінився благоустрій території: заасфальтували подвір’я, спорудили спортивний майданчик, огородили територію. У серпні 1996 р. П. Швай був переведений на посаду директора школи №9 (нині №3 м. Буча). З вересня 1996 р. обов’язки завідуючого виконувала Н. Гришко — «Відмінник народної освіти». За час її керівництва обладнано дитячий ігровий майданчик, побудовано газову котельню. З 2007 р. обов’язки директора виконує Н. Лісовська. Школа впроваджує освітню діяльність за рівнем початкової загальної освіти.

Головною метою колективу є якісне виконання навчальних планів та програм, забезпечення загального розвитку дітей, їх індивідуальних особливостей, прищеплювання любові до рідного краю та його історії, формування трудових та інших навичок.

Протягом останніх років збільшується контингент учнів:
2010-2011 н. р. — 52, 2011-2012 — 63, 2012-2013 — 71. Покращився якісний та кількісний склад педагогічних кадрів. У 2010-2011 н. р. працювало 5 педагогів, 2011-2012 — 6, 2012-2013 — 7. Так, 4 вчителі мають вищу категорію, звання «Старший вчитель»; 1 — 1 категорію, 2 — спеціалісти. Директор Н. Лісовська нагороджена Почесною грамотою Київської обласної ради.

Покращився рівень знань учнів: 2010-2011 н. р. — 3 відмінники, 2011-2012 — 8. Учні 3-4 класів узяли участь у конкурсі ім. П. Яцика; 4 класу в 2011-2012 н. р. — у всіх олімпіадах з базових дисциплін. П. Барабаш став пере-
можцем ІІ туру олімпіади з природознавства. У школі цікаво проходять традиційні свята — Дні знань, учителя, сміху, 8 Березня, Святого Миколая, новорічні, Андрія, букварика, останнього дзвоника. Більшість учнів є активними учасниками місцевих заходів — Дня селища, свята Матері, танцювальних та фольклорних конкурсів. Проводяться шкільні конкурси — поетичний («Зерна доброти»), малюнків (на різну тематику), кращого читця віршів відомих поетів, спортивні.

Проведено акції «Посади дерево», «Чисте довкілля», «Зроби своє селище чистим і кращим», «Бережи книгу», «Милосердя». До навчального процесу впроваджено елементи програми «Крок за кроком».

 • Популярні

 • Останні новини

Предложения партнеров

 • Квартира в центре Бучи
  Отличная квартира в центре города в кирпичном теплом доме. Своя скважина, парковка, двор. Рядом парк и инфраструктура. Французские окна, к
 • Квартира с ремонтом и мебелью
  Срочно продаю однокомнатную просторную квартиру в теплом заселенном доме! Свежий ремонт, большая комната - 17м2, светлая кухня На лод

Корисні посилання

 • Офіційний сайт Президента України
 • Офіційний сайт Верховної Ради України
 • Департамент освіти і науки КОДА
 • Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів
 • Електронна реєстрація в дошкільні навчальні заклади
 • Інститут інноваційних технологій і змісту освіти