Ірпінська загальноосвітня школа I-III ступенів №3

Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3

місто Ірпінь,
вул. Жовтнева, 129-а
тел. 94-5-39
Директор: Пальніков Олег Геннадійович
Завуч: Пономаренко Олена Григорівна

Щоб стати педагогом, потрібно народитися з Божою іскрою в серці, не дозволити їй потьмяніти, згаснути, і самому все життя горіти. Саме такі творчі, талановиті вчителі працюють у ЗШ №3.
На початку минулого століття на території сучасної школи був пустир, навкруги якого розміщувалося декілька будинків, зведених на землях пана С. Сагатовського. У 1920 р. тут було побудовано артіль інвалідів з виготовлення криничних кругів з місцевого піску.

Інтенсивний розвиток мікрорайону розпочався після Великої Вітчизняної війни. 22 квітня 1948 р. Рада Міністрів України прийняла рішення про будівництво на розвіданих неподалік Ірпеня і Києва запасах глини цегельно-черепичного заводу. Це сприяло зростанню кількості населення. Виникла потреба розширити шкільну мережу міста. Києво-Святошинський райвиконком прийняв рішення про
надання земельної ділянки для побудови семирічної школи 1 червня 1954 р. У 1955 р. було розпочато будівництво типової школи на 280 учнівських місць. В експлуатацію її здали у 1956 р. 1 вересня 1957 р. Ірпінська семирічна школа №3 відкрила двері для перших 282 учнів. Учити молоде покоління прийшло 15 вчителів. Першим директором був Федір Слободян. Він очолював навчальний заклад 12 років. За його керівництва було добудовано третій поверх школи, а також їдальню і спортивний зал, відкрито майстерні та приміщення для початкових класів.

Перші вчителі школи:
Д. Калайда (біологія), А. Кулаківський (біологія), В.Шолох(українська мова), О.Гашан(російська мова), Д.Загородня(англійська мова), М.Самсонова (математика), Н.Величко (географія), Шаповал (фізкультура); вчителі 1-4 класів: Л. Бенецька, В.Антоненко, Ю. Захарова, М.Тупіцина, П. Зайківська, К.Левченко. Згідно з наказом Київського обласного відділу народної освіти від 23 серпня 1958 р. Ірпінську семирічну школу №3 було ліквідовано і перейменовано на Ірпінську дослідну восьмирічну школу. Її завучем працював Василь Лук’яненко. Василь Якович пройшов крізь полум’я війни, отримав чимало бойових нагород, серед них два ордени Червоної Зірки, орден Вітчизняної війни, медаль «За відвагу», 12 ювілейних медалей. Відзначився колишній воїн і в галузі освіти — у 1966р. йому було присвоєно звання «Відмінник народної освіти», а в 1977 р. — «Старший вчитель». У школі Василь Лук’яненко працював по 1982 р. Перший випуск у навчальному закладі відбувся в 1959р. З її стін вийшло 22 учні.

Із 1960 р. школа отримала новий статус — Ірпінська восьмирічна трудова політехнічна школа №3. Поступово розширювалася мережа класів, зростала кількість учнів, приходили нові вчителі. Окрім викладання загальноосвітніх предметів, багато уваги приділялося виховній роботі, працювало чимало гуртків.

На початок 1964-1965 н. р. налічувалося 20 класів; 18 педагогів навчали 675 учнів. У 1967 р. школу закінчили 386 випускників. У 1969-1970н.р. навчалися 922 учні, працювали 34 вчителі. З 1969 р. естафету керування школою перейняв учитель російської мови Ігор Людино. Ігор Євгенович дав путівку в життя 22 випускам! Це 1374 учні, із них 35 золотих медалістів. Під керівництвом І. Людино здійснено перехід на кабінетну систему навчання. Практично всі кабінети було обладнано відповідними технічними засобами, а також створено краєзнавчий музей (керівник— вчитель історії О. Передерій), кімнату бойової і трудової слави (вчитель А. Григор’єва).

1977 рік. Школа відзначила 20-ліття. За цей час підготовлено кілька десятків золотих медалістів, які стали гордістю закладу, його візитною карткою.

У 90-х школу на 1500 місць з басейном, теплицею, стадіонами збудував власним коштом комбінат «Прогрес». Але не чути було дитячих голосів у її 44 класах — 1070 учнів продовжували тіснитися у дві зміни у старому приміщенні, бо ні місто, ні область не мали коштів на обладнання школи. Зрештою гроші знайшлися, і 27 серпня 1998 р. новий заклад урочисто відкрив двері. Школа славиться багатьма чудовими традиціями. Вшановуємо ветеранів війни, проводимо вечори-зустрічі з випускниками, беремо участь (двічі на рік) у Малих Олімпійських іграх, днях шкільного самоврядування, святах художнього та театрального мистецтва, конкурсах, святкуванні Нового року.

В останні роки заклад цілеспрямовано працює над формуванням бази для отримання статусу «Школа сприяння здоров’ю». Велика увага приділяється роботі з обдарованими дітьми. Діє товариство Мала академія наук. Результативність участі в міських олімпіадах: 2008-2009 н. р. — 4 загальне місце (16 учнів посіли призові місця); 2009-2010 н. р. — 4 (22); 2010-2011 н. р. — 5 (21); 2011-2012 н. р — 4 (19).

Діють гуртки: «Умілі руки», «Юні друзі природи», «Юні медики», «Спеціальна медична група», «Юні географи», художня студія Чарівний пензлик», «Бальні танці», «Юні квітникарі», «Черлідінг» (професіональна група підтримки).

 • Популярні

 • Останні новини

Предложения партнеров

 • Квартира в центре Бучи
  Отличная квартира в центре города в кирпичном теплом доме. Своя скважина, парковка, двор. Рядом парк и инфраструктура. Французские окна, к
 • Квартира с ремонтом и мебелью
  Срочно продаю однокомнатную просторную квартиру в теплом заселенном доме! Свежий ремонт, большая комната - 17м2, светлая кухня На лод

Корисні посилання

 • Офіційний сайт Президента України
 • Офіційний сайт Верховної Ради України
 • Департамент освіти і науки КОДА
 • Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів
 • Електронна реєстрація в дошкільні навчальні заклади
 • Інститут інноваційних технологій і змісту освіти