Вечірня загальноосвітня школа ІІ-ІІІ ступенів

Вечірня загальноосвітня школа ІІ-ІІІ ступенів

Директор Тетяна ЛАЗАРЕНКО

Відкрита у 1961 р. на базі школи ім. А. Макаренка.
Тоді це була Києво-Святошинська школа із заочною формою навчання, в якій здобували освіту 1860 учнів.

Першим її директором був Георгій Степанович Тюрін; під його керівництвом працювало 45 педагогів. Кожен із них прагнув дати глибокі знання молоді, яка поєднувала роботу з навчанням. У той час працювало 22 навчально-консультаційні пункти — у школах №№1, 2, 3 (Ірпінь), №№7, 8 (Буча), гуртожитку СУ-146, на склозаводі, у школах №5 (Ворзель), №6 Коцюбинське), №13 (Гостомель), на меблевій фабриці, деревообробному комбінаті та промкомбінаті, у початковій школі в Мостищі. До складу «вечірки» входили також навчально-консультаційні пункти, які розташовувались у містах Боярка, Вишневе, селах Тарасівка, Білогородка, Лісники.

Перший випуск учнів відбувся у 1962 р. Атестати про середню освіту одержали 252 учні. Похвальними листами нагородили 16 найкращих. Свідоцтва про восьмирічну освіту отримали 122 учні. Минули роки… Здається неймовірним, що і у наш час далеко не всі мають середню освіту. Звичайно, тепер у підлітків багато можливостей її отримати: звичайні та приватні навчальні заклади, коледжі, училища. Але Ірпінська вечірня школа є дуже важливою освітньою ланкою для нашого регіону. Адже тільки тут можна отримати середню освіту без відриву від роботи, оскільки заняття проходять у вечірній час. Поряд із засвоєнням базових знань постає завдання навчати учнів самостійно оволодівати новими знаннями та інформацією, виробити звичку навчатися впродовж життя.

Наша мета — людина, для якої одержання знань стає суспільною потребою, способом життя. А ще створити мотивацію успіху, дати можливість кожному відчути себе комфортно в стінах вечірньої школи і допомогти сформуватися як особистість.

У теперішній час школа працює на базі трьох навчально-консультаційних пунктів. Це — Ірпінські загальноосвітні школи №№1, 18 та Бучанська виправна колонія №85. Освіту здобувають 266 учнів. У минулому навчальному році 77 отримали атестати про повну середню освіту та 32 — свідоцтва про базову середню освіту.

У 2010-2011н.р. — відповідно 89 і 45, у 2009-2010 — 108 та 34. З 2012 р. директором школи є Тетяна Лазаренко. Людина, відкрита для нового, світла і щира, розуміє своїх підопічних, які стали для неї рідними. У «вечірці» навчаються і звичайні підлітки, і дорослі, молоді матері, люди, позбавлені волі. Всі вони поважають Тетяну Казимирівну та прислухаються до її порад.

Педагогічний колектив налічує 14 основних працівників та 3 сумісників. 16 учителів мають повну вищу освіту, один — базову вищу. У школі працюють: 4 вчителів-методистів — Т.Лазаренко, Г. Кучеренко, Т. Козакова та Н. Сергієнко, 7 старших учителів — Н. Прядко, Н. Кособуцька, Є. Редич, Н. Кузьменко, Д.Копилаш, Г. Кучеренко, О.Шаповал та Г. Черкасов. 12 педагогів мають вищу категорію, 1 спеціаліст другої категорії — О. Поліщук та 4 спеціалістів — А. Цмокалюк, Л. Солодка, К. Зимовська та С. Луніна. 11 учителів мають педагогічний стаж понад 20 років. Трудяться 2 відмінники освіти — Є. Редич та Г. Кучеренко.

У школі працює літературний клуб «Сповідь» та ВІА «Старий ліс» на базі Бучанської виправної колонії.

Впроваджуються цільові проекти: «Соціально-педагогічна підтримка учнів вечірньої школи», «Пізнай, здолай, створи себе», «Шлях до волі», «Формування компетентності в процесі викладання гуманітарних дисциплін», «Методичні рекомендації щодо проведення заліків з природничих дисциплін у вечірній школі». Діють програми «Майбутнє починається сьогодні» та «Рівний рівному». Щороку до вузів вступають 8-10% від загальної кількості випускників. У вечірній школі навчається багато талановитих та неординарних підлітків. У 2011 р. учениця 10 класу Дарина Маро, молода мама, видала свою першу книгу — «Дневники Кристины». Соціальний педагог Є. Редич організувала її обговорення.
Інтереси учнів різноманітні. Багато підлітків захоплюються аніме, та мало кому це допомагає розвивати свої таланти. Але учень 11 класу зумів проявити себе у цьому. Двічі він перемагав у конкурсі «Фанарт», що проводився журналом «Шпиль».

Здавалося б, незначна подія, але ми намагаємося заохочувати підлітків, підтримувати їх творчість, а не нав’язувати «правильний шлях».

 • Популярні

 • Останні новини

Предложения партнеров

 • Квартира в центре Бучи
  Отличная квартира в центре города в кирпичном теплом доме. Своя скважина, парковка, двор. Рядом парк и инфраструктура. Французские окна, к
 • Квартира с ремонтом и мебелью
  Срочно продаю однокомнатную просторную квартиру в теплом заселенном доме! Свежий ремонт, большая комната - 17м2, светлая кухня На лод

Корисні посилання

 • Офіційний сайт Президента України
 • Офіційний сайт Верховної Ради України
 • Департамент освіти і науки КОДА
 • Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів
 • Електронна реєстрація в дошкільні навчальні заклади
 • Інститут інноваційних технологій і змісту освіти